#9 – Coca-Cola İçecek (CCI) – Çevresel Sürdürülebilirlik Uygulamaları | Gökçenur Uysal – Seda Çınlar

Çevresel Sürdürülebilirlik Podcast Kanalından Herkese Merhaba, Ben Gökçe!

Dünya ekonomisinin yaklaşık yüzde 60’ı insanların her gün satın aldığı özel tüketim harcamalarından oluşuyor. Her yıl 44 trilyon dolar ya da saniyede 1,4 milyon dolar değerinde bir şeyler satın alıyoruz. Oysa Dünyanın doğal kaynaklarının üçte birini çoktan tükettik bile. Belki de Amerikalı ekolojist Profesör Jared Diamond’ın da dediği gibi, Dünya’nın ekosistemlerini çöküşten kurtarmak için son bir neslimiz var.

Neyse ki, sürdürülebilirlik bilinci her geçen gün artıyor. Araştırmalar, her beş tüketiciden birinin, daha sürdürülebilir alışkanlıklar edindiğini gösteriyor. Yani Hızlı Tüketim Ürünleri için harcanan her 5 doların 1 doları çevreye duyarlı bir tüketiciden geliyor. Tüketiciler kararlarını şirketlerin çevresel iddialarına göre alıyorlar.

Biz de bugün “Hızlı Tüketim Ürünleri” sektöründe yaklaşık 10 bin çalışanı ile sektörün ülkemizde ve faaliyet gösterdiği yakın coğrafyada en büyük üreticilerinden birisi konumunda bulunan Coca Cola İçecek’in, Grup Sürdürülebilirlik Müdürü Sayın Seda Çınlar ile şirketlerinin sürdürülebilirlik alanındaki stratejilerini ve faaliyetlerini konuştuk. Umarım dinleyenler için sürdürülebilirlik ve çevresel konularla ilgili farkındalık oluşturabiliriz.

Herkese iyi dinlemeler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mail Listemize Kayıt Olun!

Yeni bölümlerle ilgili sürekli güncellemeler ve bildirimler almak için lütfen Bültenimize kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim!

© Podcast içerikleri ve web sitesinin tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.