#10 – B/S/H – Çevresel Sürdürülebilirlik Uygulamaları | Gökçenur Uysal – Burçin Girit

Çevresel Sürdürülebilirlik Poscast kanalından herkese merhaba, Ben Gökçe!
Bugün için tüm toplumların ulaşmayı amaçladığı en önemli hedeflerden birisini ‘’Yaşam kalitesi’ ’oluşturuyor.

Gelişmiş ülkeler yakalamış oldukları yaşam standartlarını arttırmaya çalışırken, gelişmekte olan ülkeler ise, gelişmiş ülkelerin bu standartlarını yakalamaya çalışıyorlar. Ancak bu standartlara ulaşmanın, küresel kaynakları tüketmek gibi bir bedeli var. Her geçen gün artan Dünya nüfusu, daha fazla gıda, daha fazla su, daha fazla kaynak, daha fazla çöp anlamına geliyor. Sürekli ve artan bir hızla doğal yaşam alanlarını yok ediyoruz.

Neyse ki, çevre koruma değerine sahip tüketicilerin her geçen gün artmakta olan çevre bilinci ve yine buna paralel olarak bilinçli işletmelerin de çevreyi koruyan uygulamalara yönelmiş olmaları dünyamızın olumsuz anlamda çevresel etkilerden korunması yönünde umutlarımızı artırıyor.

Bugün biz de gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yaklaşık 550 milyar dolarlık bir hacme ulaşmış, temel bir tüketim alanı olan ev aletleri sektörünün, ülkemizde ve dünyada ki en büyük üreticilerinden birisi durumunda bulunan BSH firmasının; Gelişen Pazarlar Bölgesi’nden sorumlu Kurumsal İletişim Direktörü ve Sürdürülebilirlik Lideri, Sayın Burçin Girit ile şirketlerinin çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili çalışmalarını ve yukarıda bahsettiğim çevresel sorunlarla ilgili olarak ne tür çözümler ürettiklerini, ve bu konudaki değerli yaklaşımlarını konuştuk.

Umarım dinleyenlere fayda sağlar.
Herkese keyifli dinlemeler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mail Listemize Kayıt Olun!

Yeni bölümlerle ilgili sürekli güncellemeler ve bildirimler almak için lütfen Bültenimize kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim!

© Podcast içerikleri ve web sitesinin tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.