#12 – Yapı Kredi – Çevresel Sürdürülebilirlik Uygulamaları | Gökçenur Uysal – Arda Öztaşkın

Çevresel Sürdürülebilirlik Podcast Kanalından Herkese Merhaba,
Ben Gökçe!

Gezegenimizdeki karbondioksit seviyesi en son 4 milyon yıl önce bugünkü kadar yüksekti. Antarktika’da sıcaklık ilk kez 20oC’nin derecenin üzerine çıktı. İklim krizi Kuzey Kutbunu gezegenin herhangi bir yerinden iki kat daha hızlı ısıtıyor. Grönland buz tabakası benzeri görülmemiş bir hızda eriyor. Deniz seviyeleri, Dünya’daki artan sıcaklıkların bir sonucu olarak, 20. yüzyılın büyük bölümünde olduğundan iki kat daha hızlı yükseliyor.
Daha sürdürülebilir bir Gezegene ihtiyaç duyduğumuz bu kritik süreçte, gelecek nesiller ve bizler için, hükümetlerin, sivil toplum kuruluşlarının, vatandaşların ama özellikle iş dünyasının çok önemli bir rol oynamak zorunda olduğu ve benzeri görülmemiş bir çaba göstermesini gerektiği aşikâr.
Biz de bugün sürdürülebilirlik alanında yaptıkları çalışmalar ve yukarıda bahsettiğim sorunların giderilmesine yönelik duyarlılıkları ile hepimize örnek olan, Türkiye finans sektörünün en köklü kurumlarından ve ülkemizin en önemli değerlerinden birisi olan Yapı Kredi’nin Kurumsal İletişim Direktörü Sayın Arda Öztaşkın ile bu konuları konuştuk.

Umarım dinleyen herkese ilham olur, fayda sağlar.
Keyifli dinlemeler!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mail Listemize Kayıt Olun!

Yeni bölümlerle ilgili sürekli güncellemeler ve bildirimler almak için lütfen Bültenimize kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim!

© Podcast içerikleri ve web sitesinin tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.