#0 – Gökçenur Uysal ile Çevresel Sürdürülebilirlik Nedir?

Her yıl, dengesizleşen iklim modelleri, yükselen deniz seviyeleri ve gün geçtikçe sıklaşan dengesiz hava olaylarına hepimiz şahit oluyoruz.

İnsan faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı emisyonları iklim değişikliğini artırıyor. Hemen eyleme geçmezsek dünyanın ortalama yüzey sıcaklığının bu yüzyılın sonunda 3ºC’yi geçmesi bekleniyor. İnsanlığın çevresel gidişatının sürdürülebilir bir seviyeye indirgenmesi için dünya ekonomisinde önemli ve temel değişiklikler yapılması gerekiyor.

İşte bizler de bu değişikliklerin neler olması gerektiğini anlamak için öncelikle küresel ısınma, iklim değişikliği, biyoçeşitliliğin yok olması gibi temel sorunları ele alacağız. Ardından da çözümleri.

Siz de çevresel sürdürülebilirlik programıma katkı sağlamak isterseniz; programı Spotify, Apple Podcast gibi çeşitli podcast platformlarından takip edebilir ve paylaşabilirsiniz. Ayrıca program hakkında sorularınızı veya yorumlarınızı Çevresel Sürdürülebilirlik sitesinde yer alan mail adresim üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.

Dilerim ki bu podcast yayınları, dinleyen herkese ilham olsun, dünyada kelebek etkisi ile büyük çevresel etkiler yaratsın!

spotify
apple podcast

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mail Listemize Kayıt Olun!

Yeni bölümlerle ilgili sürekli güncellemeler ve bildirimler almak için lütfen Bültenimize kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim!

© Podcast içerikleri ve web sitesinin tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.